חברת ESET מדווחת על עליה מדאיגה בשימוש בתוכנות כופר

זינוק של יותר מ 200 אחוזים בשימוש בתוכנה Filecoder הדורשת כופר של בין 100 ל- 3000 יורו כדי להסיר את ההצפנה
חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, מדווחת על עליה חריגה בפעילות של תוכנה זדונית להצפנת קבצים אשר משתלטת על קבצים במחשב ודורשות כופר מהקורבנות בתמורה להסרת ההצפנה.

הדיווח מתבסס על נתוני מערכת הניטור של חברת ESET, הנקראת ThreatSense.NET ומבוססת על טכנולוגית הענן, אשר זיהתה בתקופה האחרונה זינוק של יותר מ 200 אחוזים בהפצת הקוד הזדוני ברחבי אירופה ובארה”ב.

לפי חברת ESET ה Filecoder הוא חלק ממשפחה של תוכנות זדוניות והוא נחשב למסוכן יותר מתוכנות כופר אחרות בעקבות רמת התחכום הגבוהה שלו וכמות הגרסאות שלו שמופצות ברשת. ה Filecoder בדרך כלל מצפין תמונות, מסמכים, קבצי מוזיקה וארכיון.

 

 

ניתוח של האיום הראה שאחרי שהאיום מותקן על המחשב ומצפין את הקבצים בו, המשתמש נדרש לשלם סכומים של בין 100 ל- 200 יורו כדי להסיר את ההצפנה. עם זאת דווח גם על מקרים בהם ההאקרים דרשו סכומים של 3000 יורו ויותר כאשר מדובר בפריצה למערכות מחשוב של עסקים שבדרך כלל מסוגלים לשלם סכומי כופר גבוהים יותר.

אחת מהגרסאות האחרונות של הנוזקה, מנסה להפעיל לחץ גדול יותר על המשתמש על ידי הצגת טיימר המאיץ במשתמש לשלם את סכום הכופר לפני שתסתיים הספירה לאחור – שכן לאחר מכן קוד הפיענוח של ההצפנה יימחק מה שיהפוך את פיענוח ההצפנה קרוב לבלתי אפשרי.

בחברת ESET אומרים שכדי להתגונן מהאיום יש לוודא שעל המחשב מותקנת תוכנת אנטי וירוס תקפה ומעודכנת, להגן על המחשב באמצעות סיסמה חזקה ולבצע גיבוי של כל המידע על המחשב באופן קבוע.
 

 

 

 

M-challenge פתרונות מחשוב לעסקים.
אבטחת מידע לעסקים,גיבוי מרוחק,רשתות,תחזוקת רשתות שוטפת

Facebooktwitterlinkedin

rssyoutube
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

86 queries in 0.557 seconds, using 39.75mb memory