מיקרוסופט תובעת 5 מליון ש”ח מחברת One שילוב מערכות בע”מ

 

עורכי הדין של חברת מיקרוסופט קורפורישיין , עידן סידס, עודד שטייף וקרן רובינשטיין הגישו הבוקר תביעה על סך 5 מיליון ₪ לבית המשפט המחוזי מרכז כנגד חברת One שילוב מערכות בע”מ בגין מכירה לכאורה, של מחשבי Hewlett Packard (HP) הנושאים מדבקות אותנטיקציה (COA- Certificate of Authenticity) של Microsoft Windows7  החשודות כמזויפות וכוללים התקנות של תוכנת Microsoft Windows 7 Professional ללא רישיון.
 
 
לפני הגשת התביעה, ביצעה מיקרוסופט רכישות בהן מכרה One שילוב מערכות, לחוקרים פרטיים מטעם מיקרוסופט קורפוריישן מחשבי HP  עליהם מודבקות מדבקות אותנטיקציההחשודות כמזויפות ואשר בהם הותקנו לכאורה מערכות הפעלה מסוג7  Windows ללא רישיון.
 
בכתב התביעה נטען כי One שילוב מערכות מכרה מחשבי HP שהגיעו ממפעלי HP ללא מערכות הפעלה מסוג Windows ועליהם הודבקו, על פי החשד, מדבקותאותנטיקציה מזויפות של מערכות הפעלה מסוג Windows 7 Pro. לפי טענת התביעה עולה כי כתוצאה ממכירת מחשבים עם מדבקות מזויפות ללקוחות שונים מפיקים הנתבעים רווח והתעשרות שאינם כדין.
 
פיראטיות תוכנה בישראל כללי:
 
עורך הדין דייל ווטרמן, מנהל פעילות האנטי פיראטיות במזרח התיכון ואפריקה, במיקרוסופט העולמית, מדגיש כי בכל שנה צרכנים ועסקים מקומיים מושפעים מתוכנות ללא רישיון שהם רכשו שלא במתכוון. “מכירת תוכנות מפרות, גורמת למסחר לא הוגן ופוגעת במשווקים הפועלים כדין. מיקרוסופט מקבלת באופן קבוע פניות ממשווקים אשר עסקיהם נפגעים כתוצאה מהתופעה ומתייחסת לתופעה זו בחומרה רבה. מיקרוסופט תמשיך לנקוט בהליכים משפטיים מתאימים נגד משווקים החשודים במכירת תוכנות פיראטיות ללקוחותיהם.בנוסף התופעה מביאה להטעיית הלקוחות וחשיפת הלקוחות לנזקים וסיכונים שנובעים משימוש בתוכנות ללא רשיון. מיקרוסופט עושה כל שבידה כדי לספק למשתמשי הקצה ודאות במקוריות של מוצרי התוכנה. 
המחויבות שלנו היא לעשות כל שביכולתנו כדי לסייע ללקוחותינו ולהגן על השותפים שלנו הפועלים כדין”. אמר ווטרמן
 
למעלה מ-360,000 צרכנים עשו שימוש באתר How to Tell של מיקרוסופט, והעבירו מידע בדבר תוכנות ללא רישיון שהותירו את מערכות המחשב שלהן כשהן אינן פועלות כשורה או שאשר הן נגועות בווירוסים ותוכנות ריגול שונות.
 
לקבלת מידע נוסף על האופן בו תגנו על עצמכם מפני תוכנות ללא רישיון, כמו גם טיפים לזיהוי ומניעת תוכנה לא חוקית, אנא בקרו באתר המלחמה בזיופים של מיקרוסופט http://www.howtotell.com .
Facebooktwitterlinkedin

rssyoutube
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

86 queries in 0.499 seconds, using 39.84mb memory